Vele planten met medicinale eigenschappen zijn ook giftig. In haar boek “Het gebruik van Indische planten” spreekt J. Kloppenburg- Versteegh over het fatale gebruik van plantaardig gif dat op veelal slinkse wijze door het voedsel werd vermengd.
Bij gifmoorden worden met voorbedachten rade giftige plantzaadjes of onverteerbare vezels in het voedsel vermengd.
Ketjoeboeng, de Latijnse naam luidt: Brugmansia, suaveolens. De engelentrompet of doornappel is een zoetgeurende plant die het sterkst geurt in de namiddag en vroege avond. In Indonesië groeit het plantje overal in het wild.
Het gaat om de zaadjes. Ingewijde gifmengsters weten dat een zekere concentratie Ketjoeboeng-zaadjes in het voedsel dodelijk is of tot een ernstige ziekte zal leiden. In poedervorm worden de zaadjes als roesmiddel gebruikt.
De zaadjes van de variant Datura stramonium of Jimsonweed leiden tot hallucinaties, beter bekend als daytime dreaming. Een grote dosis is dodelijk.
Bamboe wordt door gifmengsters gebruikt om mensen van het leven te beroven. Uiterst fijne bamboehaartjes in het eten vermengd hechten zich vast aan darm- en maagwand en veroorzaken flinke ontstekingen. Na enkele dagen leidt dit tot ernstige ziekte en veelal zal het slachtoffer er aan overlijden.
Aan de binnenkant van de bamboestengel bij de tussenschotten worden minuscule haartjes bijeen geschraapt. Vermengd met een warme drank zal dit slijpsel in de slokdarm pijnlijke ontstekingen toebrengen hetgeen op de duur de dood tot gevolg zal hebben.
Het gebruik van Indische planten” J. Kloppenburg- Versteegh. Bijzonder interessant :
http://www.hoefsmid26.nl/klop/klframes.html ..
Geertje
Bamboe: Die scherpe vezeltjes worden door het eten/poep door de darmwand heen gedrukt.
Is dit wel zo of een volksverhaal van onbekende ziekten waar personen
aan overlijden.
Zie;
Aan de binnenkant van de bamboestengel bij de tussenschotten worden minuscule haartjes bijeen geschraapt. Vermengd met een warme drank zal dit slijpsel in de
Zoals hierboven verteld maakt mij wantrouwig, Want de zgn. fijne haartjes
de ”Miang” bevindt zich niet in de binnenkant van de stengel.
Bij het werken met bamboe ,merk je wel het dat de fijne haartjes irritaties
veroorzaken op je huid maar is heel eenvoudig te verhelpen.
Nmi. zouden dan vele ”bambu-werkers”door deze genoemde klachten zijn overleden.En zoals U het weet was/is bambu nog steeds verbonden met
het hele leven van de Indonesiër.
Ik heb mijn ‘kennis’ van tante Jans Kloppenburg-Versteegh. Net als het gebruik van Ketjoeboeng. En zij had het weer gehoord van de kettingberen die op de kebon werkten. Waaronder nogal wat moordenaars. Zelf heb ik het nooit geprobeerd.
Pak J. A .Somers ,
Mss. druk ik me verkeerd uit , Maar ’t is geen aanval op Uw verkregen kennis en
tussen haakjes ,ik ben met strappans opgegroeid en diende naderhand samen met
deze veroordeelden vele jaren in goede verstandhouding bij het KNIL.
Wat Uw inzet betreft meen ik (wie ben ik? ), dat het over” Bambusplinters’ ‘gaat en in het
bovenstaand verhaal gaat het om” Bambuharen” en daar is wat mis mee nmi. .
”Bambusplinters”, dus het fijne scherpe dek laag kan/kon als en zoals U het zelfs zegt,
inwendige verwondingen aanrichten bij inname ,bijv. bij ’t eten toevoegen en ook
daarbij grote ??? want het slachtoffer moet het wel zelf in z’n mond stoppen ..
siBo
Kecubung , op een heel bizarre wijze zit deze plant in m’n levensbeleving gepind.
Hoe mooi deze planten en bloemen ook mogen zijn .
ik kan deze plant niet zien of de rillingen gaan nog over m’n lijf en dat na al die jaren..
Vele jaren terug toen wij, de hongerige gevangenen van de Nip, alles op-
vraten wat maar enigszins eetbaar leek at m’n slapie mss. ook om uit de
verschrikkelijke situatie te geraken de bloemen en zaden van deze plant,
die bij de hoofdwacht groeiden als versiering.
Wij wisten,dat deze plant giftig was en zelfs de rook van de verbrandde
bladeren/bloemen veroorzaken een verdovend effect bij het inademen daarvan..
Al met al , deze man had ten aanschouwe van ons allen een verschrikkelijke
einde aan zijn leven gemaakt.
siBo
voorzichtig met bamboe snijplanken ! elke keer als je op de plank snijd kunnen er kleine vezeltjes in het eten terecht komen.